Personal tools
You are here: Home Seminarid Virtuaalõppe seminarid 2004
Document Actions

Virtuaalõppe seminarid 2004

by admin last modified 2005-11-16 02:28 PM

Haridustehnoloogia keskuse ja informaatika osakonna koostöös viiakse juba teist aastat TPÜ-s läbi virtuaalõppe teemalist seminari.

Kaks korda kuus toimuval üritusel osalevad nii esinejate kui kuulajatena lisaks kummagi allüksuse töötajatele ka informaatika ja kasvatusteaduste erialade magistrandid-doktorandid. Aeg-ajalt on ettekandjaid kutsutud ka väljastpoolt, näiteks käesoleva kevadsemestri esimesel seminaril tutvustasid Hansapanga e-kooli kontseptsiooni ja seniseid kogemusi e-õppega panga koolitusspetsialistid Ly Kirikal ja Anu Risthein. 3.märtsil on aga esinejaks prof. Wolfram Laaser Hageni Kaugõppeülikoolist (videokonverentsi vahendusel), tema ettekande teemaks on "Virtuaalülikooli süsteemi elemendid Hageni ülikooli näitel". Virtuaalõppe seminari on kasutatud ka magistri- ja doktoritööde eelkaitsmise foorumina, kus kaitsmiseks valmistuja saab panna proovile oma esinemisoskuse ja argumentatsiooni terve hulga "kriitiliste sõprade" ees. Näiteks möödunud aasta sügissemestril said oma magistritöö kaitsmise eel meie seminaris esimesed väärtuslikud "tuleristsed" Kärt Matiisen (kasvatusteaduse magistritöö "Internetipõhiste õppematerjalide koostamine kognitiivse paindlikkuse teooria põhjal") ja Sirje Klaos (informaatika/multimeedia magistritöö "Haridustehnoloogia baaskursus - multimeediumipõhine õppematerjal iseõppijale"). Ka informaatika osakonna juhataja Katrin Niglase doktoritöö eelkaitsmine ühitati detsembrikuise virtuaalõppe seminariga. Lisaks väliskülalistele ja magistrantidele teevad seminaris ettekandeid oma uurimistöö teemadel e-õppe uurimisrühma teadurid. Nii tutvustas 19.veebruaril HTK vanemteadur Kaido Kikkas kogukonnapõhise tarkvaraarenduse kontseptsioone ja meetodeid e-õppe kontekstis, lähtudes oma uurimistööst ETF grandi nr. 5944 raames.

Virtuaalõppe seminaride ja seonduvate uurimisteemade baasil on kavas moodustada interdistsiplinaarne uurimisrühm, mis keskenduks e-õppe pedagoogiliste, infotehnoloogiliste ja infoteaduslike aspektide integratiivsele uurimisele. Uurimisrühma harta esialgne kavand on üles seatud uurimisrühma kodulehele http://htk.tpu.ee/erg Ootame uusi uurimuslike huvidega õppejõude, teadureid ja kraadiõppureid külastama virtuaalõppe seminari ja ühinema e-õppe uurimisrühmaga. Kolmapäeviti kl. 16-18.00 ruumis P-201 toimuvate virtuaalõppe seminaride kava 2004.a. kevadsemestril on järgmine:

  • 3.märts: Elements of a virtual university system - the experience of Hagen (prof. Wolfram Laaser, videoseminar)
  • 17.märts: DigiDidaktika kursused aineõpetajatele (Mari Plakk, HTK)
  • 31.märts: Muutused Eesti õpetaja ametiidentiteedis infoajastul (Mart Laanpere, doktoritöö eelkaitsmine).
  • 14.aprill: E-õppe uurimis- ja arendusstrateegia TPÜ-s (prof. P.Normak, videokonverents Tampere Tehnikaülikooliga)
  • 28.aprill: Õpiobjektide metaandmete kogumise ja haldamise probleeme (Hans Põldoja, videokonverents Helsingi Kunsti- ja Disainiülikooliga)
  • 12.mai: Tsentraliseeritud ja detsentraliseeritud tugi e-õppele (Aune Valk, TÜ)
  • 26.mai: E-õppe kvaliteedi hindamine (Reelyka Läheb, HTK)
« June 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: